| 型番 | LSISAS1068E |
|---|---|
| メーカー | LSI LOGIC |
| データシート | ![]() |
| Address Bus Width | 32 |
| Bus Compatibility | I2C; PCI; UART |
| Data Transfer Rate-Max | 4000 MBps |
| External Data Bus Width | 32 |
| JESD-30 Code | S-PBGA-B636 |
| Length | 27 mm |
| Number of Terminals | 636 |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | BGA |
| Package Shape | SQUARE |
| Package Style | GRID ARRAY Meter |
| Seated Height-Max | 2.5 mm |
| Supply Voltage-Nom | 1.2 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Terminal Form | BALL |
| Terminal Pitch | 1 mm |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Width | 27 mm |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | BUS CONTROLLER, SCSI |
| 会社名称 | LSI Corporation. |
|---|---|
| 所在地 | 1621 Barber Lane, Milpitas, CA 95035 USA |
| URL | http://www.lsi.com/ |
LSISAS1068E - LSI LOGIC の商品詳細ページです。