









| 型番 | LSI53C1010R |
|---|---|
| メーカー | LSI LOGIC |
| データシート | ![]() |
| Address Bus Width | 64 |
| Bus Compatibility | PCI |
| Clock Frequency-Max | 40 MHz |
| Drive Interface Standard | IEEE 1149.1 |
| External Data Bus Width | 64 |
| JESD-30 Code | S-PBGA-B456 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Length | 35 mm |
| Number of Terminals | 456 |
| Operating Temperature-Max | 70 Cel |
| Operating Temperature-Min | 0 Cel |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | BGA |
| Package Equivalence Code | BGA456,26X26,50 |
| Package Shape | SQUARE |
| Package Style | GRID ARRAY Meter |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 225 |
| Power Supplies | 3.3 V |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Seated Height-Max | 2.5 mm |
| Sub Category | Bus Controllers |
| Supply Current-Max | 800 mA |
| Supply Voltage-Max | 3.47 V |
| Supply Voltage-Min | 3.13 V |
| Supply Voltage-Nom | 3.3 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Terminal Finish | TIN LEAD |
| Terminal Form | BALL |
| Terminal Pitch | 1.27 mm |
| Terminal Position | BOTTOM |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Width | 35 mm |
| uPs/uCs/Peripheral ICs Type | BUS CONTROLLER, SCSI |
| 会社名称 | LSI Corporation. |
|---|---|
| 所在地 | 1621 Barber Lane, Milpitas, CA 95035 USA |
| URL | http://www.lsi.com/ |
LSI53C1010R - LSI LOGIC の商品詳細ページです。