| 型番 | RW5T1R00D |
|---|---|
| メーカー | KOA |
| データシート | ![]() |
| Additional Feature | MIL-R-26E, PRECISION |
| Construction | Tubular |
| JESD-609 Code | e3 |
| Lead Diameter | 1 mm |
| Lead Length | 38 mm |
| Mounting Feature | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 275 Cel |
| Operating Temperature-Min | -55 Cel |
| Package Diameter | 7.8 mm |
| Package Length | 22 mm |
| Package Style | Axial Meter |
| Rated Power Dissipation (P) | 5 W |
| Rated Temperature | 25 Cel |
| Resistance | 1 ohm |
| Resistor Type | FIXED RESISTOR |
| Technology | WIRE WOUND |
| Temperature Coefficient | -70,50 ppm/Cel |
| Terminal Finish | TIN |
| Terminal Shape | WIRE |
| Tolerance | 0.5 % |
| Working Voltage | 400 V |
| 会社名称 | KOA株式会社 |
|---|---|
| 設立 | 1947年5月24日 |
| 資本金 | 60億3300万円 |
| 所在地 | 399-4697 長野県上伊那郡箕輪町大字中箕輪14016 |
| URL | https://www.koaglobal.com/ |
RW5T1R00D - KOA の商品詳細ページです。