| 型番 | RN412BTTE2210F50 |
|---|---|
| メーカー | KOA |
| データシート | ![]() |
| Construction | Cylindrical |
| JESD-609 Code | e3 |
| Manufacturer Series | RN41 |
| Mounting Feature | SURFACE MOUNT |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 155 Cel |
| Operating Temperature-Min | -55 Cel |
| Package Diameter | 1.55 mm |
| Package Length | 3.5 mm |
| Package Shape | CYLINDRICAL PACKAGE |
| Package Style | MELF Meter |
| Packing Method | TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH |
| Rated Power Dissipation (P) | 0.125 W |
| Rated Temperature | 70 Cel |
| Resistance | 221 ohm |
| Resistor Type | FIXED RESISTOR |
| Series | RN41 |
| Size Code | 1406 |
| Sub Category | Fixed Resistors |
| Technology | METAL FILM |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/Cel |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| Terminal Shape | WRAPAROUND |
| Tolerance | 1 % |
| Working Voltage | 150 V |
| 会社名称 | KOA株式会社 |
|---|---|
| 設立 | 1947年5月24日 |
| 資本金 | 60億3300万円 |
| 所在地 | 399-4697 長野県上伊那郡箕輪町大字中箕輪14016 |
| URL | https://www.koaglobal.com/ |
RN412BTTE2210F50 - KOA の商品詳細ページです。