| 型番 | RK92-3CD 207J |
|---|---|
| メーカー | KOA |
| データシート | ![]() |
| Additional Feature | FLAME PROOF |
| Construction | Rectangular |
| JESD-609 Code | e1 |
| Lead Length | 3 mm |
| Lead Spacing | 7.62 mm |
| Mounting Feature | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 125 Cel |
| Operating Temperature-Min | -40 Cel |
| Package Height | 6.5 mm |
| Package Length | 10.8 mm |
| Package Style | SIP Meter |
| Package Width | 2.5 mm |
| Packing Method | BULK |
| Rated Power Dissipation (P) | 0.5 W |
| Rated Temperature | 70 Cel |
| Resistance | 200000000 ohm |
| Resistor Type | FIXED RESISTOR |
| Technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/Cel |
| Terminal Finish | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Terminal Shape | FLAT |
| Tolerance | 5 % |
| Working Voltage | 7000 V |
| 会社名称 | KOA株式会社 |
|---|---|
| 設立 | 1947年5月24日 |
| 資本金 | 60億3300万円 |
| 所在地 | 399-4697 長野県上伊那郡箕輪町大字中箕輪14016 |
| URL | https://www.koaglobal.com/ |
RK92-3CD 207J - KOA の商品詳細ページです。