| 型番 | RK73Z3ATE |
|---|---|
| メーカー | KOA |
| データシート | ![]() |
| Additional Feature | STANDARD : MIL-R-55342F, RATED CURRENT : 2A |
| Construction | Rectangular |
| Mounting Feature | SURFACE MOUNT |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 155 Cel |
| Operating Temperature-Min | -55 Cel |
| Package Height | 0.6 mm |
| Package Length | 6.3 mm |
| Package Shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package Style | SMT Meter |
| Package Width | 3.1 mm |
| Packing Method | TR, PUNCHED PLASTIC, 7 INCH |
| Rated Temperature | 70 Cel |
| Reference Standard | MIL-R-55342F |
| Resistance | 0 ohm |
| Resistor Type | JUMPER |
| Size Code | 2512 |
| Sub Category | Fixed Resistors |
| Technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Terminal Shape | WRAPAROUND |
| 会社名称 | KOA株式会社 |
|---|---|
| 設立 | 1947年5月24日 |
| 資本金 | 60億3300万円 |
| 所在地 | 399-4697 長野県上伊那郡箕輪町大字中箕輪14016 |
| URL | https://www.koaglobal.com/ |
RK73Z3ATE - KOA の商品詳細ページです。