| 型番 | RK73Z1HLTC |
|---|---|
| メーカー | KOA |
| データシート | ![]() |
| Additional Feature | RATED CURRENT (A): 0.5 |
| Construction | Rectangular |
| JESD-609 Code | e0 |
| Mounting Feature | SURFACE MOUNT |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 125 Cel |
| Operating Temperature-Min | -55 Cel |
| Package Height | 0.23 mm |
| Package Length | 0.6 mm |
| Package Shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package Style | SMT Meter |
| Package Width | 0.3 mm |
| Packing Method | TR, PRESSED PAPER, 7 INCH |
| Rated Temperature | 70 Cel |
| Reference Standard | AEC-Q200; IEC60115-8 |
| Resistance | 0 ohm |
| Resistor Type | JUMPER |
| Size Code | 0201 |
| Sub Category | Fixed Resistors |
| Technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier |
| Terminal Shape | WRAPAROUND |
| 会社名称 | KOA株式会社 |
|---|---|
| 設立 | 1947年5月24日 |
| 資本金 | 60億3300万円 |
| 所在地 | 399-4697 長野県上伊那郡箕輪町大字中箕輪14016 |
| URL | https://www.koaglobal.com/ |
RK73Z1HLTC - KOA の商品詳細ページです。