RK73H2ATTD1201F データシート Koa_logo
RK73H2ATTD1201F - KOA の商品詳細ページです。
RK73H2ATTD1201F
  • RK73H2ATTD1201F
  • RK73H2ATTD1201F
  • RK73H2ATTD1201F
  • no_image
  • no_image
2営業日以内に回答いたします
  • 仕様・詳細
  • メーカー情報
型番RK73H2ATTD1201F
メーカーKOA
データシートProduct_list_pdf
Additional Feature PRECISION
Construction Rectangular
JESD-609 Code e3
Mounting Feature SURFACE MOUNT
Number of Terminals 2
Operating Temperature-Max 155 Cel
Operating Temperature-Min -55 Cel
Package Height 0.5 mm
Package Length 2 mm
Package Shape RECTANGULAR PACKAGE
Package Style SMT Meter
Package Width 1.25 mm
Packing Method TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) 0.25 W
Rated Temperature 70 Cel
Reference Standard AEC-Q200
Resistance 1200 ohm
Resistor Type FIXED RESISTOR
Size Code 0805
Technology METAL GLAZE/THICK FILM
Temperature Coefficient 100 ppm/Cel
Terminal Finish MATTE TIN OVER NICKEL
Terminal Shape WRAPAROUND
Tolerance 1 %
Working Voltage 150 V