RK73H1JTTD1242F データシート Koa_logo
RK73H1JTTD1242F - KOA の商品詳細ページです。
RK73H1JTTD1242F
  • RK73H1JTTD1242F
  • RK73H1JTTD1242F
  • no_image
  • no_image
2営業日以内に回答いたします
  • 仕様・詳細
  • メーカー情報
型番RK73H1JTTD1242F
メーカーKOA
データシートProduct_list_pdf
Additional Feature PRECISION
Construction Rectangular
JESD-609 Code e3
Mounting Feature SURFACE MOUNT
Number of Terminals 2
Operating Temperature-Max 155 Cel
Operating Temperature-Min -55 Cel
Package Height 0.45 mm
Package Length 1.6 mm
Package Shape RECTANGULAR PACKAGE
Package Style SMT Meter
Package Width 0.8 mm
Packing Method TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) 0.1 W
Rated Temperature 70 Cel
Reference Standard AEC-Q200
Resistance 12400 ohm
Resistor Type FIXED RESISTOR
Size Code 0603
Technology METAL GLAZE/THICK FILM
Temperature Coefficient 100 ppm/Cel
Terminal Finish MATTE TIN OVER NICKEL
Terminal Shape WRAPAROUND
Tolerance 1 %
Working Voltage 75 V