| 型番 | CSR13B685KP |
|---|---|
| メーカー | KEMET |
| データシート | ![]() |
| Additional Feature | STANDARD: MIL-C-39003/01 |
| Capacitance | 6.8 uF |
| Capacitor Type | TANTALUM CAPACITOR |
| Diameter | 3.43 mm |
| Dielectric Material | TANTALUM (DRY/SOLID) |
| JESD-609 Code | e0 |
| Leakage Current | .0003 mA |
| Length | 7.26 mm |
| Manufacturer Series | CSR13 |
| Mounting Feature | THROUGH HOLE MOUNT |
| Negative Tolerance | 10 % |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 125 Cel |
| Operating Temperature-Min | -55 Cel |
| Package Shape | TUBULAR PACKAGE |
| Package Style | Axial Meter |
| Packing Method | AMMO PACK |
| Polarity | POLARIZED |
| Positive Tolerance | 10 % |
| Rated DC Voltage (URdc) | 6 V |
| Reference Standard | MIL-PRF-39003 |
| Series | CSR13 |
| Tan Delta | 0.06 |
| Terminal Finish | TIN LEAD |
| Terminal Shape | WIRE |
| 会社名称 | KEMET Corporation |
|---|---|
| 所在地 | 2835 KEMET Way Simpsonville, SC 29681,USA |
| URL | http://www.kemet.com/ |
CSR13B685KP - KEMET の商品詳細ページです。