| 型番 | C4CAYUD3100AA1J |
|---|---|
| メーカー | KEMET |
| Capacitance | 0.1 uF |
| Capacitor Type | FILM CAPACITOR |
| Diameter | 27 mm |
| Dielectric Material | POLYESTER |
| JESD-609 Code | e2 |
| Length | 44 mm |
| Mounting Feature | THROUGH HOLE MOUNT |
| Negative Tolerance | 5 % |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Temperature-Max | 70 Cel |
| Operating Temperature-Min | -40 Cel |
| Package Shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package Style | Axial Meter |
| Packing Method | BULK |
| Positive Tolerance | 5 % |
| Rated AC Voltage (URac) | 750 V |
| Rated DC Voltage (URdc) | 3000 V |
| Reference Standard | EN61071; IEC61071; VDE0560 |
| Terminal Finish | TIN |
| Terminal Shape | WIRE |
| 会社名称 | KEMET Corporation |
|---|---|
| 所在地 | 2835 KEMET Way Simpsonville, SC 29681,USA |
| URL | http://www.kemet.com/ |
C4CAYUD3100AA1J - KEMET の商品詳細ページです。